Mere End Dokumenter.

Vores mission er at gøre ustruktureret data søgbart og let at finde. Effektivt, omkostningslet og til tiden. Til at frigøre dokumentations tid og ressourcer inden for stramt regulerede miljøer. 

Værdier

Kompetence

Vi er de bedste i Skandinavien inden for migrering af digitale dokumenter.

Lydhørhed

Vi går pragmatisk til dine udfordringer og løser opgaven ud fra din kontekst og succeskriterier.

Ærlighed

Vi taler dig ikke efter munden og arbejder altid efter, at løse dine projekter effektivt.
Vibeke Bugge Kristiansen

Chief Executive Office, Co-founder
Telefon: (+45) 20 58 68 52
Mail: vibeke@strator.com

Per Zester

Chief Technology Officer, Co-founder
Telefon: (+45) 40 44 64 93
Mail: per@strator.com

Nicolai Harbech

Chief Commercial Officer
Telefon: (+45) 60 22 32 45
Mail: nicolai@strator.com

Claus Bo Bonde

Senior Application Specialist
Telefon: (+45) 40 78 00 74
Mail: claus@strator.com

Mette Lund

Senior Documentation Specialist
Telefon: (+45) 42 68 34 10
Mail: mette@strator.com

Cristina Ursta Anghel

Senior Migration Consultant
Telefon: (+45) 29 72 99 73
Mail: cristina@strator.com

Rikke Neerup Poulsen

Documentation Consultant
Telefon: (+45) 69 30 03 50
Mail: rikke@strator.com

Laust Peter Laustsen

Senior Consultant
Telefon: (+45) 2720 9064
Mail: laust@strator.com

Jonas Rongsted Kristiansen

Administrativ assistent
Telefon: (+45) 20 58 68 53
Mail: jonas@strator.com

Historie

Strator in Brief.

Siden 2008 har strator leveret specialiseret ydelser inden for Enterprise Content Management (ECM), med fokus på at understøtte teknisk tunge dokumentprocesser.

Strator gazelle

Start

Strator er en dansk virksomhed der blev stiftet i 2008 af Vibeke Bugge Kristiansen. Ved Per Zesters indtræden i 2010 fik Strator sit nuværende faglige fokus på dokumenthåndtering.

Modning

Strator er bygget på Vibeke og Pers fælles faglige afsæt i en dyb ekspertise. Oprindeligt inden for Documentum, der er en af de førende platforme til Enterprise Content Management.

Hæder

I 2014 vandt Strator en Børsen Gazelle-pris for nogle år med stor vækst. Det samme år blev vi tildelt Dell EMC Gold Partnerskab (i dag OpenText), for vores utroligt dybe teknisk viden om Documentum platformen.